СТАТЬ ЧАСТЬЮ СООБЩЕСТВА ARTSKIN
27.11.2019

Прем’єра кліпу «Нащо» від гурту Поророка

26 листопада український dark-folk гурт Поророка представив кліп на тему Розстріляного Відродження.
В основі сюжету історія трагічного кохання молодої художниці. Події розгортаються під час Великого терору 30-х років, коли чимало представників української інтелігенції було піддано репресіям радянської влади.

Серед постраждалих були і українські художники-монументалісти — послідовники школи Михайла Бойчука. Певний час вони активно і вільно працювали при радянській владі, зображуючи у своїх роботах, зокрема, побут українського селянства. Утім у 30-х роках режим побачив в них загрозу. У 1937 році їх було страчено за надуманими звинуваченнями у націоналізмі. Усі роботи бойчукистів були знищені, до наших днів зберіглись лише невеликі роботи завдяки приватним колекціонерам — малюнки, ескізи, кераміка.

Про кліп солістка гурту Поророка Світлана Сугак розповідає :

Цей кліп по суті курсова робота, але по масштабу він вражає. Дуже вдячна команді, яка над ним працювала. Режисерка Олександра Конопля, студентка університету імені Карпенко Карого мала ідею — зняти таку історію про кохання, яке пережило час. Наша пісня на слова Шевченка «Нащо мені чорні брови», яку Саша просто почула в мережі, ідеально зійшлась з цією задумкою.

Чи вдалось передати думку?.. Звісно, лише переглянувши кліп, ви зможете проникнутись сюжетом та дати стверджувальну відповідь на це питання.

Режисер та продюсер відеокліпу — студенти Київського нац. університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого — Олександра Конопля та Мар’яна Федчук.
Оператор — Богдан Гайдаш.
Головні ролі виконали — актори Марія Бруні, Юрій Кухаренко та Юрій Петанов.
Музика — Поророка
Слова — Тарас Шевченко «Думка»(Нащо мені чорні брови)

БОЛЬШЕ ИНТЕРЕСНОГО